Самодопомога в обмеженому просторі — Університет «КРОК»

Самодопомога в обмеженому просторі

10 серпня 2022 Новини та події

Чек-лист вправ для надання психологічної самодопомоги, якщо перебуваєте в обмеженому просторі від ННІ психології Університету «КРОК»:

· Вправа «Обійми метелика».

1. Схрестити руки на грудях так, щоб права долоня дотикалась до лівого плеча, а ліва долоня – до правого.
  2. Легкими ритмічними хлопками постукувати по черзі ліве та праве плече. Важливо, щоб рухи були відчутні, але не болісні.
  3. Ритм потрібно обрати комфортний саме для вас.
  4. Виконувати вправу протягом 3-х хвилин або до тих пір, поки не відчуєте полегшення).

· Вправа «Заземлення». Сенс вправи полягає у тому, щоб сконцентрувати свою увагу на тому місці, де ви зараз перебуваєте; та не думати про те, що відбувається ззовні.

1. Повільно та спокійно оглянути те, що вас оточує. Повертати голову від одного плеча до іншого. І відмічати предмети за кольором, формою, матеріалом. За схемою 4-3-2-1.
  2. Наприклад знайти 4 речі червоного кольору, 3 – квадратної форми; 2 – м’яких предмета; 1 річ, що поміститься в долоню.

· Дихання за квадратом.

1. Вдих з рахунком до 7.
  2. Затримка дихання з рахунком до 4.
  3. Видихати з рахунком до 8-ми.
  4. Затримка дихання з рахунком до 4.

Паралельно з виконанням дихальної вправи, малювати вказівним пальцем однієї руки на долоні іншої квадрат.

· Помасажувати вуха.

Легкими масажними рухами розтерти мочки вуха, не дуже сильно.

· Схрестити долоні рук між собою і по черзі парами згинати однакові пальці різних рук. (Великі пальці, далі вказівні - середні - безіменні -мізинці).

· Вправа «Самообійми».

Праву руку покласти під ліве плече, а лівою рукою обійняти себе за праве плече. Погладити себе декілька хвилин. Потім змінити руки.

Оновлено: Середа, 10 серпня 2022 15:07

Ви тут: Вища освіта » Новини та події » Самодопомога в обмеженому просторі