Вступ до аспірантури та докторантури — Університет «КРОК»

Вступ до аспірантури та докторантури

Освітні програми аспірантури

 
 

Вступ до аспірантури

До аспірантури Університету «КРОК» приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та особи, яким надано статус закордонного українця і які перебувають в Україні на законних підставах.

Прийом до аспірантури Університету «КРОК» для здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії здійснюється за конкурсом.

Просимо звернути увагу, що відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 лютого 2025 року №168 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26 лютого 2025 року за № 15/41360, прийом на навчання громадян України за денною формою здобуття вищої освіти для здобуття ступеня доктора філософії за кошти фізичних та/або юридичних у 2025 році не здійснюється.
У 2025 році Університет «КРОК» здійснює прийом громадян України для здобуття ступеня доктора філософії виключно за заочною формою здобуття вищої освіти.
Для іноземців та осіб без громадянства, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, доступна як заочна, так і денна форма здобуття вищої освіти для здобуття ступеня доктора філософії.

Вимоги до рівня освіти вступників до аспірантури

Для здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії за результатами вступних випробувань до аспірантури Університету приймаються особи, які здобули ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) – 7 рівень НРК ( далі – НРК 7).

Для здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії на основі НРК7, здобутого за іншою спеціальністю, ніж обрана спеціальність в аспірантурі, прийом здійснюється за умови успішного проходження додаткових вступних випробувань.

Для здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю D8 Право за результатами вступних випробувань до аспірантури Університету приймаються особи, які здобули ступінь магістра 7 рівень НРК ( далі – НРК 7) за спеціальністю D8 Право та D9 Міжнародне право.

Етапи вступної кампанії (денна або заочна форма навчання)

Відбіркова комісія працює з 03 вересня по 10 жовтня 2025 року – з 10.00 до 16.00 у робочі дні.

Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання в аспірантуру проводиться в такі строки:

Етапи вступної кампанії Денна або заочна форма навчання
Основний етап реєстрації на участь в ЄВІ/ЄВВ 02 - 23 травня 2025 р.
Основна сесія ЄВІ/ЄВВ 07– 28 липня 2025 р.
Додатковий період реєстрації на участь в ЄВІ/ЄВВ 16–17 червня 2025 р.
Додаткова сесія ЄВІ/ЄВВ 18–28 серпня 2025 р.
Реєстрація заяв: 03 вересня – 26 вересня 2025 р.
Проведення вступних випробувань та конкурсного відбору до аспірантури 29 вересня – 3 жовтня 2025 р.
Термін оприлюднення результатів вступних випробувань (не пізніше) 7 жовтня 2025 р.
Терміни зарахування вступників до аспірантури (не пізніше) 10 жовтня 2025 р.

Відбіркова комісія розглядає заяви і документи вступників та приймає рішення про допуск до участі в конкурсному відборі (присвоює заяві вступника, поданій в електронній формі, статус «Підтверджена») для вступу на навчання до аспірантури Університету «КРОК».

Умовою допуску до вступних випробувань є успішне складання ЄВВ з методології наукових досліджень у 2025 році та успішне складання ЄВІ в 2023, або 2024, або 2025 роках з оцінкою за кожен з його блоків не менше ніж 150 балів. У передбачених цим Порядком випадках замість результатів ЄВІ (обох блоків) використовуються результати співбесіди з іноземної мови.

Порядок реєстрації заяв на участь у вступних випробуваннях та на участь у конкурсному відборі для вступу до аспірантури Університету «КРОК». Документи для вступу.

Вступнику необхідно зареєструвати особистий електронний кабінет вступника - вебсторінка на вебсайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти, за допомогою якої вступник подає електронну заяву на вступ та / або контролює її статус.

Реєстрація особистих електронних кабінетів вступників на навчання для здобуття вищої освіти, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня. Документ про попередню освіту має бути внесений до реєстрації першої заяви вступника на відповідній основі вступу. Особисті електронні кабінети вступників працюють до 20 жовтня.

Реєстрація заяв вступників, зокрема для участі у вступних випробуваннях (співбесіді, фаховому іспиті тощо) здійснюється через особисті електронні кабінети вступників.

Під час реєстрації особистого кабінету вступник зазначає такі дані:

  • адресу особистої електронної пошти, до якої особа має доступ. Зазначена адреса буде логіном для входу до особистого електронного кабінету вступника;
  • пароль для входу до особистого електронного кабінету;
  • серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);
  • номер, PIN-код та рік отримання екзаменаційного листка, що був отриманий під час реєстрації на ЄВІ / ЄВВ. У разі наявності даних різних років та вступних випробувань вказується будь-який з передбачених до використання на відповідній основі вступу;
  • тип, серію (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (у разі відсутності екзаменаційного листка ЄВІ / ЄВВ).

Вступники можуть звернутися до консультаційного центру Університету «КРОК» для надання допомоги під час реєстрації особистого електронного кабінету та подання заяв в електронній формі.

В особистому електронному кабінеті вступник вносить номери телефонів (мобільний та/або домашній) із зазначенням телефонних кодів у міжнародному форматі для можливості оперативного зв’язку закладу вищої освіти з вступником, а також завантажує кольорову фотокартку розміром до 1 Мб у форматі jpg із співвідношенням сторін 3 × 4.

Вступники подають заяви:

  • в електронній формі через особистий електронний кабінет вступника, крім визначених нижче випадків;
  • тільки в паперовій формі (у зв’язку з неможливістю зареєструвати особистий електронний кабінет вступника):
    • у разі подання документів іноземцями та особами без громадянства (крім осіб з посвідкою на постійне проживання в Україні) та особами, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, що підтверджено посвідченням біженця або довідкою про звернення за захистом в Україні, відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;
    • у разі подання іноземного документа про освіту;
    • у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
    • у разі подання заяви на вступ до встановлених цим Порядком строків подання електронних заяв / роботи електронних кабінетів вступників;
    • у разі перебування вступника на тимчасово окупованій території України;
    • у разі неможливості зареєструвати особистий електронний кабінет вступника або подати заяву в електронному вигляді з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом її заповнення в режимі онлайн.

У заяві вступники вказують:

  • код конкурсної пропозиції,
  • джерело фінансування:
    • за кошти фізичних та/або юридичних осіб;
    • інформацію про вступника.

До заяви в електронній формі вступник додає текст мотиваційного листа, додатки до мотиваційного листа приймаються на поштову скриньку: [email protected]

Також вступник подає дослідницьку пропозицію (Додаток А1); на поштову скриньку [email protected]

До кожної заяви, яка подається до університету «КРОК» (у передбачених вище випадках) у паперовій формі вступник додає мотиваційний лист у паперовій формі, додатки до такого мотиваційного листа можуть бути подані як у паперовій, так і в електронній формі.

Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня року вступу, подають документи з урахуванням особливостей, передбачених наказом Наказом МОН № 271 від 01.03.2021 р.

У заяві на участь у вступних випробуваннях вступники вказують:

  • код спеціальності;
  • інформацію про вступника;
  • назву (назви) вступного випробування (вступних випробувань).

Під час прийняття на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти, обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності цього документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059.

Вступні випробування в Університеті «КРОК» та конкурсний відбір для здобуття ступеня доктора філософії

У разі участі вступника у вступних випробуваннях заклад вищої освіти при присвоєнні заяві, поданої в електронній формі, статусу «Підтверджена» зазначає час, дату та місце проведення вступного випробування. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. При поданні заяви у паперовій формі час, дата та місце проведення вступного випробування повідомляються вступнику особисто або електронною поштою.

Вступні випробування, що складаються в Університеті «КРОК» для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії:

  • вступного іспиту із спеціальності (в обсязі програми рівня НРК7 з відповідної спеціальності);
  • співбесіда з іноземної мови (для осіб, які мають право не складати ЄВІ, відповідно до Спеціальних умов участі у вступній кампанії у 2025 році)
  • інших форми вступних випробувань.

Вступникам, які вступають до аспірантури з іншої галузі знань (спеціальності) ніж та, яка зазначена в їх дипломі магістра, призначаються додаткові вступні випробування – співбесіда на профільній кафедрі.

Конкурсний відбір на навчання для здобуття ступеня доктора філософії здійснюється за результатами ЄВІ, ЄВВ, вступного іспиту зі спеціальності, презентації дослідницької пропозиції, розгляду мотиваційних листів.

Спеціальні умови участі у вступній кампанії

Спеціальними умовами участі у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, у вигляді участі у конкурсному відборі на навчання за результатами співбесіди з іноземної мови замість ЄВІ користуються:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» тощо.

Повний перелік осіб, що мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня доктора філософії та регламентація цих умов містяться у Розділі VII Додатку 8 до Правил прийому на навчання до ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК» (у 2025 році).

 

Вступ до докторантури

Для підготовки в докторантурі до закладу вступають особи, які мають ступінь доктора філософії (науковий ступінь кандидата наук), наукові досягнення, що потребують завершення або оформлення у вигляді дисертації (наукової доповіді), та не менше половини наукових публікацій за темою дисертації (наукової доповіді) від кількості, визначеної МОН, що відповідають вимогам, встановленим МОН, у наукових періодичних виданнях за відповідним напрямом досліджень.

Університет оголошує прийом вступників до докторантури за очною (денною) формою навчання для здобуття наукового ступеня доктора наук:

  • С Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини (спеціальність С1 Економіка та міжнародні економічні відносини (за спеціалізаціями))
  • D Бізнес, адміністрування та право (спеціальність D3 Менеджмент
  • D Бізнес, адміністрування та право (спеціальність D8 Право)

Документи для вступу

Вступ до докторантури здійснюється на конкурсній основі відповідно до правил прийому.

Перелік документів, необхідних для вступу до докторантури Університету:

  • заяву в паперовій формі вступник пред’являє особисто (або уповноважена ним особа, повноваження якої оформлені письмовою довіреністю відповідно до законодавства України);
  • документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
  • військово-облікового документа (у військовозобов’язаних – військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників – посвідчень про приписку до призовних дільниць);
  • документ державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній ступінь і додаток до нього.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник (або уповноважена ним особа, повноваження якої оформлені письмовою довіреністю відповідно до законодавства України) додає:

  • копію документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
  • копію військово-облікового документа (у військовозобов’язаних – військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників – посвідчень про приписку до призовних дільниць), крім випадків, передбачених законодавством;
  • копію документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень і додаток до нього ( копії завіряє відбіркова комісія);
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • характеристика-подання за місцем роботи ( за наявності);
  • особовий листок з обліку кадрів;
  • список опублікованих наукових праць;
  • письмова характеристика наукової діяльності вступника, складена доктором наук, який є штатним науково-педагогічним або науковим працівником Університету, із згодою бути науковим консультантом в разі його вступу до докторантури;
  • копія диплома доктора філософії або кандидата наук;
  • дослідницьку пропозицію (Додаток А2);
  • чотири кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.
  • копію свідоцтва про державну реєстрацію акта цивільного стану (якщо є розбіжності у прізвищі, імені, по батькові, тощо, зазначені у документах про попередню освіту та в документі, що посвідчує особу).

Етапи вступної кампанії

Етапи вступної кампанії Денна форма навчання
Прийом заяв та документів: 01 серпня – 30 серпня 2025 р.
Розгляд у відповідному структурному підрозділі 01 вересня – 30 вересня 2025 р.
Розгляд на засідання Вченої ради Жовтень- листопад 2025 р.
Терміни зарахування вступників до докторантури (не пізніше) листопад 2025 р.

Для вступу до докторантури вступник у встановлені терміни подає до відділу аспірантури і докторантури Університету документи, зокрема розгорнуту пропозицію, в якій міститься план дослідницької роботи та інформація про обсяг наукової роботи, необхідної для підготовки результатів проведених досліджень до захисту. Протягом місяця з дня надходження документів від усіх вступників відповідна кафедра заслуховує їх наукові доповіді і шляхом голосування визначає можливість зарахування кожного вступника до докторантури та подає висновки на розгляд вченої ради Університету.

Вчена рада Університету в місячний строк розглядає висновки кафедри щодо кожного вступника і приймає рішення про його зарахування до докторантури та відповідно до наданої характеристики наукової діяльності вступника призначає докторанту наукового консультанта з числа штатних науково-педагогічних або наукових працівників Університету із ступенем доктора наук з відповідної спеціальності. Рішення вченої ради затверджується і оформляється наказом ректора Університету.

 

Вступ іноземців і осіб без громадянства

Особливості прийому та навчання в аспірантурі (докторантурі) іноземців і осіб без громадянства передбачено в Розділі XIV Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти у Вищому навчальному закладі «Університет економіки та права «КРОК» у 2025 році.

Іноземці та особи без громадянства (крім осіб з посвідкою на постійне проживання в Україні) та особи, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, що підтверджено посвідченням біженця або довідкою про звернення за захистом в Україні, відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» подають заяви на вступ до аспірантури в паперовій формі, до якої вступник додає такі документи:

  • копію паспортного документа іноземця або особи без громадянства, засвідчена територіальним органом ДМС за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства в Україні та/або з відміткою про те, що оригінал такого документа отримано на зберігання територіальним органом ДМС;
  • довідку про звернення за захистом в Україні.

Строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування іноземців на навчання в аспірантурі (докторантурі) передбачено у розділах IV та Х Додатку 8 до Правил прийому на навчання до ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК» (у 2025 році).

Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

RSS
 
 

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

LinkedIn
 
Facebook
 
Instagram
 
Twitter
 
Flickr
 

 

 
Telegram
 
YouTube
 
TikTok
 
Bluesky
 
Threads
 

 

 
 
Ви тут: Вища освіта » Умови вступу » Вступ до аспірантури та докторантури