Цього року на пленарному засіданні від кафедри туризму виступила Людмила Мелько – завідувач кафедри туризму, кандидат педагогічних наук, доцент, яка представила ґрунтовну актуальну доповідь на тему «Роль культурної спадщини у розвитку сталого туризму в Україні воєнного та повоєнного періодів», де зупинилась на особливостях розвитку туризму на сучасному етані, проблемах, перспективах, нових напрямках, розкрила роль і значення культурної спадщини як потужного туристичного ресурсу для розвитку сталого туризму у повоєнний період.
Після пленарного засідання відбулось засідання секції 7 «Туризм, рекреація, готельно-ресторанна справа: аспекти розвитку держави, регіонів, підприємств та бізнесу», на якій були представлені актуальні та цікаві доповіді. Модератор секції – Мелько Л.Ф. анонсувала основну тематику наукових праць цього року.
З першою доповіддю виступив Михайло Кіт – фахівець-практик, менеджер туроператора «Сакумс», доцент кафедри туризму, кандидат педагогічних наук, який зупинився на питання дитячого туризму, як одного із ключових напрямків діяльності туристичних підприємств України сьогодення, розкрив фактори, які цьому сприяють та найпопулярніші формати турів та програм у воєнний час.
Не менш важливим був виступ Олени Міхо – доцента кафедри туризму, на тему «Музей та креативні індустрії», яка підкреслила стратегічну роль культурних та креативних індустрій у соціальному та економічному розвитку, що є актуальним для модернізації музейної справи в Україні.
Надзвичайно креативною була доповідь Марії Растворової на тему «Два шляхи до сталого розвитку, один шлях до регенерації: приклади з Литви та України», яка поділилася результатами спільного наукового дослідження із колегою з Литви (д-р Belhaj M.), які вже опубліковані в іноземному виданні (розділ у монографії, яка індексується в Scopus).
Із науковими доповідями виступили здобувачі вищої освіти 3-4 курсів освітньої програми «Туризм» Університету «КРОК»: Юрій Єрмаков («Нематеріальна культурна спадщина як чинник сталого розвитку подієвого туризму в дестинації», науковий керівник і співавтор – Олена Міхо, доцент кафедри туризму), Кирило Дьякону («Управління туризмом в Україні на прикладі діяльності Державного агенства розвитку туризму України», науковий керівник і співавтор – Тетяна Сокол, к.пед.н., доцент), Вікторія Токовая («Напрями розвитку туристичного бізнесу в умовах воєнного стану», науковий керівник і співавтор – Світлана Гаврилюк, к.е.н., доцент) та ін. 26 учасників конференції підготували тези, у т.ч. у співавторстві, які були опубліковані.
Дякуємо усім викладачам, здобувачам вищої освіти 1-4 курсів за участь у конференції, підготовлені виступи та тези! Дякуємо науково-педагогічному складу кафедри за наукову діяльність із студентською молоддю!
Більш детально ознайомитись із матеріалами конференції можна за посиланням:
https://conf.krok.edu.ua/SRE/SRE-2025/schedConf/presentations