Всеукраїнська наукова конференція «Дизайн і мистецтво України у часи національного супротиву» — Університет «КРОК»

Новини та події

Всеукраїнська наукова конференція «Дизайн і мистецтво України у часи національного супротиву»

17 березня 2023 Новини та події

Незважаючи на рік протистояння повномасштабній російській агресії, наукові події продовжують здійснюватися.

15 березня 2023 року у приміщенні бібліотеки Університету «КРОК» відбулась всеукраїнська наукова конференція «Дизайн і мистецтво України у часи національного супротиву».

Організація і проведення заходу проходили спільно із Національною академією мистецтв України (НАМ України) в межах творчо-наукової акції «Мистецтво молодих – 2023». Серед сорока п’яти учасників конференції – науковці, аспіранти, студенти з різних навчальних закладів, установ та музеїв Києва, Харкова, Львова. Конференція охопила широко коло актуальних в умовах військової агресії проблем образотворчого мистецтва, кіномистецтва, дизайну, архітектури, кіномистецтва, музичного мистецтва, театрального мистецтва.

На відкритті конференції виступили: проректор з міжнародних зв’язків Університету «КРОК», доктор політичних наук, професор, надзвичайний і Повноважний Посол України Дмитро Іванович Ткач; академік-засновник та перший президент НАМ України, професор, народний художник України Андрій Володимирович Чебикін; академік-секретар відділення теорії та історії мистецтв НАМ України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, доктор культурології, професор Владислав Вікторович Корнієнко; керівник Західного регіонального науково-мистецького центру НАМ України, член-кореспондент НАМ України, завідувач кафедри художнього скла львівської національної академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства, доцент Михайло Андрійович Бокотей.

Модератори конференції – завідувач кафедри дизайну Університету «КРОК», кандидат технічних наук Бердинських Святослав Олександрович; учений секретар відділення синтезу пластичних мистецтв НАМ України, доктор архітектури, доцент Марковський Андрій Ігорович.

У числі доповідей конференції: «Інструменти підтримки українського художнього склярства в умовах війни»; «Плакат на війні»; «Екранна освіта в Україні: не завдяки, а всупереч»; «Архітектура у часи національного супротиву — від кінця ХІХ ст. до сьогодення»; «Харківська мистецтвознавча школа: між минулим і майбутнім»; «Критичний аналіз напрямків досліджень дизайну середовища в умовах війни»; «Українська ідентичність шрифтового мистецтва у релігійній та військовій естетиці»; «Науковий підхід до проблеми відновлення втрачених музейних об’єктів»; «Рефлексії на вибрані музичні події воєнного стану як спроба характеристики адаптації мистецтва до сучасних реалій»; «Національно-патріотична творчість Ісидора Воробкевича: синтез європейських моделей і українських архетипів»; «Музеї як провідна ланка розвитку культури післявоєнної відбудови України».

Конференція ще раз довела, що українське незламне мистецтво є потужною зброєю у протистоянні проти ворога, засобом самоідентифікації та духовного єднання нашої нації в усі часи.

Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

RSS
 
 

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

LinkedIn
 
Facebook
 
Instagram
 
Twitter
 
Flickr
 
Telegram
 
YouTube
 
TikTok
 
 
Ви тут: Вища освіта » Новини та події » Всеукраїнська наукова конференція «Дизайн і мистецтво України у часи національного супротиву»