Презентація книги — Університет «КРОК»

Новини та події

Презентація книги

24 грудня 2008 Новини та події

Презентація книгиВ Університеті «КРОК» відбулась презентація українського перекладу книги «Університетська автономія: її друзі та вороги». У презентації книги взяли участь провідні вчені та фахівці Університету «КРОК»: ініціатор перекладу і видання Тарас Фініков, проректор з міжнародних проектів; Олег Шаров, перший проректор; Олександр Мережко, зав. кафедрою цивільно-правових дисциплін; представники студентського самоврядування; інші зацікавлені особи. У книзі наведено матеріали міжнародної наукової конференції (Варшава, грудень 2006 р.), присвяченої проблемам університетської автономії.

Центральне місце займає аналіз взаємовідносин Університету з державою, містом, церквою та бізнесом. Велика увага приділена законодавчому регулюванню автономного статусу університету в країнах Європи та США і впливу Болонського процесу на його трансформації. Видання призначене працівникам органів управління вищої освіти, керівникам, викладачам та науковцям закладів вищої освіти та всім, хто зацікавлений проблемами становлення та розвитку університетської автономії. Видання здійснене за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Міжнародного фонду «Відродження».

У передмові книги проф. Іван Вакарчук, міністр освіти і науки України, зазначає: «Побудова громадянського суспільства, в якому влада, бізнес і громада взаємодіють в інтересах кожної людини і всього суспільства, вимагає змін в управлінні університетами. Тож розширення автономії вищих навчальних закладів України - один з пріоритетів діяльності Міністерства освіти і науки». Університет «КРОК» є учасником Консорціуму з університетської автономії, створеному у 2005 році вісьмома українськими університетами, куди входять Львівський національний університет імені Івана Франка, Український Католицький Університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний університет «Києво-Могилянська Академія», Харківський національний університет імені Василя Каразіна, Донецький національний університет і Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. Однією з основних цілей Консорціуму є вироблення, апробація й поширення ефективної моделі університетської автономії в Україні, зокрема через запровадження дійових механізмів реалізації принципів університетської автономії в університетах, які є учасниками Консорціуму. «Такий підхід передбачає децентралізацію і демократизацію управління вищим навчальним закладом, демократизацію навчального процесу, підвищення відповідальності університету за якість освіти, а також за результати своєї праці перед суспільством, відповідальність за впровадження і дотримання академічних свобод і цінностей в умовах ринкового суспільства.

Важливим чинником успіху проекту є розуміння й підтримка університетської автономії з боку академічної громади, чому, на мою думку, має сприяти ближче й уважне ознайомлення студентів і викладачів зі змістом цієї книжки»,- так прокоментував викладений у виданні матеріал Тарас Добко, перший проректор Українського Католицького Університету.

Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

Ми в Соціальних Мережах. Слідуйте за нами.
Ви тут: Вища освіта » Новини та події » Презентація книги