Круглий стіл до Міжнародного дня материнської мови — Університет «КРОК»

Круглий стіл до Міжнародного дня материнської мови

03 березня 2019 Новини та події

21 лютого 2019 року в Коледжі економіки, права та інформаційних технологій відбувся круглий стіл до Міжнародного дня материнської мови та проголошення 2019 року Міжнародним роком мов корінних народів.

Модераторами круглого столу були: голова Студентського наукового товариства Коледжу Соломія Кашуба та заступник директора Коледжу з наукової та методичної роботи, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та журналістики Університету «КРОК» Ірина Вікторівна Рибак.

Спікерами круглого столу стали студенти I-II курсу КЕПІТу: Даниїл Бойко, Вікторія Білецька, Вікторія Кочмарук, Анастасія Кравченко, Надія Ломако, Нікіта Маруховський, Ілля Науменко, Нікіта Панченко, Дар’я Серпун, Дарина Удовиченко, Владислав Фуринець, Соломія Кашуба.

Під час діалогу студенти презентували власні дослідницькі доробки щодо проблем збереженості мов на сучасному етапі, аналізували процес відродження мови, знайомились з рідкісними мовами світу (мова маорі, еякська мова та інші), розглянули вимерлі мови та мови-ізоляти, познайомились із поняттям «останній носій мови».

Насамкінець студенти дійшли висновку, що вагому роль у збереженні мови відіграє саме рівень консолідованості суспільства, адже навіть зусилля однієї людини можуть стати початком відродження мови. А ще спікери наголосили, що варто використовувати потенціал новітніх медіа, соціальних мереж для відродження мови і прецеденти цьому вже мають місце на сучасному етапі.

Щиро дякуємо студентам за активну участь у заході! Щиро сподіваємося на їх подальшу завзяту наукову та дослідницьку активність.

Пропонуємо переглянути фотозвіт

Круглий стіл / КЕПІТ / 21.02.2019

Оновлено: Вівторок, 05 березня 2019 08:27

Ви тут: Вища освіта » Новини та події » Круглий стіл до Міжнародного дня материнської мови