Кафедра міжнародних відносин та журналістики — Університет «КРОК»

Кафедра міжнародних відносин та журналістики

Кафедра міжнародних відносин та журналістики виникла на базі кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій, створеної 2011 року. Головним завданням кафедри є підготовка фахівців з міжнародних відносин, здатних працювати в системі дій та правил у сфері політичних, економічних, правових та інформаційних відносин між державами.

Кафедра здійснює підготовку професіоналів, які одержать фахові знання з міжнародних відносин, дипломатії, інформаційно-аналітичної діяльності, сучасних інформаційних та комунікаційних технологій. Кафедра є випусковою для спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Саме на цих фахівців покладено завдання сприяти розвитку України в системі міжнародних відносин.

Метою спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» є підготовка фахівців, спроможних забезпечити шляхом застосування сучасних засобів комунікацій та комп’ютерно-інформаційних технологій збір, аналіз, зберігання та передачу міжнародної інформації, а також підготовку рекомендацій для прийняття управлінських рішень у сфері дипломатичної діяльності у міжнародних відносинах.

Викладання дисциплін професійного спрямування забезпечується в Університеті «КРОК» висококваліфікованими викладачами – фахівцями у сфері міжнародних відносин, дипломатії, міжнародних інформаційних систем та технологій. Окрім того, значна увага приділяється мовній підготовці.

Кафедра міжнародних відносин та журналістики є випусковою для спеціальності «Журналістика» та готує фахівців, які стануть новими і якісними кадрами для сучасних мас-медіа.

Мета спеціальності полягає у підготовці спеціалістів, які одержать чітке уявлення про професійні стандарти журналістики, а також суспільну місію професії журналіста, оволодіють всіма необхідними професійними навичками та стануть універсальними фахівцями, тобто впевнено зможуть працювати з різними видами інформації (текст, фото, відео) та на різних платформах (телебачення, радіо, інтернет).

До викладання фахових дисциплін залучені практики медіа-сфери, а також проводяться постійно діючі майстер-класи від провідних журналістів. Університет «КРОК» має також Угоду про співпрацю з міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна», а також з Українською асоціацією зовнішньої політики.

На спеціальності «Журналістика», у рамках Міжнародного україно-молдовського проєкту COOPERA Erasmus+, практикується дуальна форма навчання.

Проєкт COOPERA – Інтеграція дуальної вищої освіти в Молдові та Україні / COOPERA. Метою проєкту є інтеграція дуальної вищої освіти у країнах-партнерах, а також розвиток навичок працездатності, підвищення релевантності навчання студентів відповідно до потреб професійного світу, досягнення більшої економічної ефективності та соціальної інтеграції.

На кафедрі міжнародних відносин та журналістики з 2022 року розпочинається підготовка бакалаврів за спеціальністю «Культурологія» для навчання фахівців у сфері креативних індустрій. Сучасний підхід до спеціальності з використанням новітніх технологій, у тому числі із широким застосуванням практичних майданчиків медіа, дасть можливість випускникам знайти власне місце у цікавій галузі гуманітарних наук. Якщо Ви – творча особистість з гуманітарним нахилом, але з амбіціями на успіх у креативній економіці, це Ваша спеціальність.

Для співпраці задіяні кращі медіа-канали, спрямовані на культурологічні програми, урботуризм. Передбачається також підготовка з урахуванням сучасних підходів медіа: блогерство в креативних індустріях, Art-журналістика. Ця спеціальність – для тих, хто бажає працювати в новітніх Art-центрах, міжнародних туристичних агенціях. Кафедра міжнародних відносин та журналістики готує фахівців для роботи у посольствах та консульствах на посаді культурних аташе, у міжнародних представництвах як консультантів з питань національних культур.

Освітні програми

НАУКОВА РОБОТА

Для забезпечення навчальною й навчально-методичною літературою студентів, які вивчають дисципліни та курси, закріплені за кафедрою, педагогічні працівники кафедри розробили, опублікували та активно впроваджують низку підручників, монографій, навчальних посібників.

Викладачі кафедри впроваджують результати своїх досліджень та наукових розробок у вигляді наукових статей в українських і закордонних спеціалізованих виданнях, збірниках матеріалів, активно беруть участь у міжвузівських та міжнародних науково-практичних конференціях та семінарах.

АСПІРАНТУРА

Із 2011 року на кафедрі працює аспірантура за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси.

Провідні викладачі

Основні дисципліни

» Вступ до фаху »  Аналіз зовнішньої політики »  Європейська інтеграція »  Міжнародна інформація »  Міжнародні відносини та світова політика »  Інформаційний менеджмент »  Крос-культурні відносини »  Інформаційні компанії »  Дипломатія »  Міжнародні інформаційні системи і технології »  Електронний PR »  Зовнішня політика України »  Міжнародні комунікації »  Європейська інтеграція України »  Інформаційно-політичний консалтинг »  Україна в сучасному геополітичному просторі.

Проєкти кафедри

 
ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція молодих учених та студентів «Міждисциплінарні дослідження науки ХХІ століття»

01 грудня 2023 року за ініціативи кафедри міжнародних відносин та журналістики відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція молодих учених та студентів «Міждисциплінарні дослідження науки ХХІ століття».

У конференції взяли участь більше 80 представників науково-дослідних установ та ЗВО України. Партнерами ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», кафедри міжнародних відносин та журналістики виступили Рада молодих учених ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України», Рада молодих учених Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», Комітет освіти, науки, молоді та спорту Громадської ради КМДА, Комітет з питань суспільного розвитку та суспільно-владних відносин при Міністерстві юстиції України.

Учасники конференції – молоді науковці та студенти – обмінялися досвідом щодо актуальних питань сучасної науки з метою популяризації наукової діяльності та заохочення до подальших міждисциплінарних досліджень.

 
1 грудня 2021 року кафедра міжнародних відносин та журналістики провела Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію молодих учених та студентів «Міждисциплінарні дослідження науки ХХІ століття»

01 грудня 2022 року відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих учених та студентів «Міждисциплінарні дослідження науки ХХІ століття».

У конференції взяли участь більше 100 представників науково-дослідних установ та ЗВО України. Партнерами ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», кафедри міжнародних відносин та журналістики виступили Рада молодих учених ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України» та Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

За результатами конференції видано збірник наукових доповідей. Відбувся обмін досвідом між молодими науковцями та студентами щодо актуальних питань з метою популяризації науки. Новітні погляди молодих науковців та здобувачів можуть стати у нагоді для академічної фундаментальної науки та для освітньої галузі у процесі викладання навчальних дисциплін

 

Завідувач кафедри міжнародних відносин та журналістики, кандидат філологічних наук, доцент Момот Неля Миколаївна у рамках місяця Днів відкритих дверей онлайн презентує спеціальність «Журналістика» та «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».

 
 
 

Доктор політичних наук, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України Ткач Дмитро Іванович презентує спеціальність «Культурологія»

 
 
 

Творча скарбничка

Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

RSS
 
 

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

LinkedIn
 
Facebook
 
Instagram
 
Twitter
 
Flickr
 
Telegram
 
YouTube
 
TikTok
 
 
Ви тут: Вища освіта » Про КРОК » Підрозділи » Навчальні » Кафедра міжнародних відносин та журналістики