Навчальні підрозділи — Університет «КРОК»

Спеціальність «Міжнародна журналістика»

Особливості підготовки фахівців-магістрів за цією спеціальністю:

• участь у викладанні основних навчальних дисциплін загальних професійних компетентностей спеціальності бере Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор політичних наук, професор Дмитро Іванович Ткач;
  • до викладання фахових дисциплін залучені практики медіа-сфери, а також проводяться постійно діючі майстер-класи від провідних журналістів
  • університет «КРОК» має Угоду про співпрацю з міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна», а також з Українською асоціацією зовнішньої політики.
  • студенти, які навчаються за програмою цієї спеціальності, виконують практичні аналітичні дослідження реально існуючих проблем міжнародних інформаційних відносин, що створює сприятливі умови для збагачення й закріплення знань та набуття конкретних професійних вмінь і навичок.

Ключові професійні компетентності

Знання

• Демонструвати фундаментальні знання, набуті у процесі навчання, щодо природи, джерел та напрямів еволюції міжнародних відносин, міжнародної політики, зовнішньої політики держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики.
  • Демонструвати розуміння сутності процесів глобалізації та аналізувати їх плив на міжнародну журналістику
  • Демонструвати знання наукових підходів, методологій та методик дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики.
  • Демонструвати поглиблені знання проблем міжнародної та національної безпеки, міжнародних та інтернаціоналізованих конфліктів, підходів, способів та механізмів забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав.
  • Демонструвати знання про природу міжнародних комунікацій, проблеми розвитку держав та міжнародних регіонів у глобальному, регіональному та локальному контекстах.

Уміння

• Збирати, обробляти та аналізувати значний обсяг інформації про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики держав.
  • Визначати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин та глобального розвитку.
  • Оцінювати та аналізувати міжнародні та зовнішньополітичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем.
  • Організовувати та проводити самостійні дослідження проблем міжнародних відносин із використанням наукових теорій та концепцій, наукових методів та міждисциплінарних підходів.
  • Володіти іноземними мовами на професійному рівні.

Застосування знань

• Готувати аналітичні довідки, звіти та інші документи про стан міжнародних відносин та світової політики.
  • Оцінювати міжнародні події, процеси в сфері міжнародного співробітництва та міжнародної безпеки, стан взаємодії та конфлікту в міжнародних системах.
  • Здійснювати діяльність у дипломатичній та інших суміжних до міжнародного співробітництва сферах.
  • Проводити підготовку, розробку та реалізацію проектів прикладних досліджень міжнародних відносин, зовнішньої та світової політики.
  • Організовувати та здійснювати індивідуальні та групові дослідницькі проекти в сфері міжнародних відносин, зовнішньої та світової політики, регіонознавства та міжнародних комунікацій.
  • Виконувати професійний усний та письмовий переклад з/на іноземну мову, зокрема, з фахової тематики міжнародного співробітництва, зовнішньої та світової політики, міжнародних комунікацій, дво- та багатосторонніх міжнародних проектів.

Комунікація:

• Взаємодіяти з фахівцями інших галузей при розробці та реалізації прикладних та наукових проектів в сфері міжнародного співробітництва та дипломатії.
  • Організовувати та вести професійні дискусії у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики.
  • Брати участь у фахових дискусіях із проблем міжнародних відносин, зовнішньої політики та міжнародних комунікацій, поважати опонентів і їхню точки зору.
  • Доносити до фахівців та широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з актуальних питань міжнародних відносин.

Автономія і відповідальність:

• Професійно відстоювати інтереси України у різних сферах міжнародних відносин
  • Демонструвати здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності.
  • Оцінювати результати власної роботи і відповідати за особистий професійний розвиток.
  • Самостійно приймати рішення, бути лідером, відповідати за командну роботу.

• Іноземна мова
  • Методологія та організація наукових досліджень
  • Культура наукової фахової мови
  • Наукова журналістика
  • Прикладні соціально-комунікаційні технології в міжнародній журналістиці
  • Міжнародна журналістика в системі ЗМК
  • Діджитал-комунікації

Практика

Здобувачі ступеня магістр проходять практику в органах влади; дослідницьких установах; засобах масової інформації; громадських та комерційних організаціях, які займаються міжнародною діяльністю.

Працевлаштування

Випускники з дипломом магістр за спеціальністю «Міжнародна журналістика» можуть працювати у сфері політики та державного управління; у сфері дипломатії та міжнародних відносин; у департаментах, управліннях міжнародних зв’язків різних підприємств і організацій та обіймати посади: фахівця з міжнародних відносин; консультанта (радника, експерта) з питань міжнародних комунікацій; фахівця зі зв’язків з громадськістю та пресою тощо.

Продовження навчання

Випускники з дипломом магістра можуть продовжити навчання в аспірантурі.