Програми студентського обміну — Університет «КРОК»

Програми студентського обміну

1. Що таке програми студентського обміну?

Програми студентського обміну між різними країнами як різновид міжнародної співпраці з'явилися наприкінці 1940-х рр. Їхня мета полягала в наданні молоді з різних країн можливості ближче пізнати один одного, а також познайомитися з культурою інших народів. Для того щоб ці програми були більш доступними, студентам надавалася можливість працювати в країні перебування, тим самим окупати часткову або повну вартість участі в програмі, а після її закінчення мандрувати.

2. Хто може брати участь у цих програмах?

В описі кожної програми подаються умови участі в ній. Найчастіше брати участь у будь-якій програмі можна починаючи з 18 років. У деяких програмах (наприклад Work & Travel USA, Work South Africa) можуть брати участь лише студенти.

3. Наскільки високі вимоги до знання іноземних мов?

Це залежить від програми, до якої ви хочете потрапити. Обравши програму, ви проходите співбесіду з представниками Центру міжнародних обмінів (ЦМО). Найвищі вимоги висуваються, як правило, для програм, що передбачають роботу з дітьми (вожатими в літньому таборі та в сім'ї), а також для програм стажувань (Internship Programs). Для участі в цих програмах ви повинні добре розуміти та розмовляти англійською мовою.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Чим краще ви володієте англійською, тим повніше зможете використати можливості, що пропонує будь-яка програма. Наприклад, більше заробляти та більше подорожувати. Отже, ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, а продовжуйте удосконалювати знання й навички.

4. Навіщо потрібен перший внесок?

Перший внесок входить до вартості участі в програмі і становить, як правило, близько 25% усієї суми. Він сплачується після співбесіди з представниками ЦМО. Робота з анкетами потенційного учасника починається лише після сплати першого внеску.

5. У яких випадках перший внесок повертається?

Перший внесок повертається лише за умови:

  • непроходження співбесіди з представниками партнерської організації ЦМО (за програмами Work & Travel USA, Camp USA)
  • відмови в отриманні візи;
  • хвороби, яка унеможливлює участь у програмі, якщо довідка від лікаря пред'явлена ЦМО за 2 місяці до початку програми, для американських програм – до 1 квітня того року, коли ви берете участь у програмі.

У інших випадках (зміна планів, іспити у вузах і т. ін.) перший внесок не повертається. Умови повернення першого внеску та інших платежів описуються в договорі про участь у програмі, який підписує кожен учасник.

6. Чи допомагає українська організація студентам у країні перебування?

Ці функції виконують партнерські організації в тій країні, до якої ви їдете. Ви отримуєте номери телефонів, за якими завжди можете отримати оперативну допомогу чи пораду.

7. Чи окупається вартість участі в програмах?

Так. Усі програми надають можливість окупити вартість участі в них – повністю або частково.

8. Чи можливо поїхати разом зі своїм другом (подругою) до того самого роботодавця?

Залежить від програми. Як правило, це можливо лише в рамках тих програм, де ви самостійно займаєтеся пошуком місця роботи.

9. Чому американські та англійські роботодавці беруть на роботу наших (українських) студентів?

На рівні урядів програми студентських обмінів були створені з метою надання можливість іноземним студентам ознайомитися з життям та культурою інших країн. Щодо конкретних роботодавців, то вони залюбки приймають на літню сезонну роботу студентів-іноземців, оскільки:

  • студенти мають гарну репутацію надійних, сумлінних працівників та таких, які швидко вчаться;
  • канікули в студентів припадають на період розпалу туристичного сезону;
  • іноземні студенти привозять із собою частину культури своєї країни, що може сприяти збільшенню кількості клієнтів того чи іншого роботодавця.

10. Чи легально працюють учасники програми у США (Великій Британії, Ірландії, Норвегії тощо)?

Так, усім учасникам надаються необхідні документи. які підтверджують їхній статус (наприклад, у США віза J-1, у Великій Британії та Ірландії – дозвіл на роботу) та надають повне право працювати легально.

11. На який максимальний/мінімальний строк можна поїхати?

Як правило, мінімальна тривалість програми – 2 місяці, максимальна – 18. Але краще уважно переглянути умови програми.

12. Чи забезпечується для учасників програми медичне страхування?

На деяких програмах забезпечуються, на інших доведеться потурбуватися про це самостійно. Ми знову ж таки радимо уважно подивитись умови обраної програми.

13. Хто займається оформленням віз?

Для учасників американських програм представники ЦМО. Учасники програм в інших країнах отримують відповідні документи для отримання віз.

Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

RSS
 
 

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

LinkedIn
 
Facebook
 
Instagram
 
Twitter
 
Flickr
 
Telegram
 
YouTube
 
TikTok