Навчальні підрозділи — Університет «КРОК»

Кафедра туризму

ТУРИСТИЧНА ЕКСПОЗИЦІЯ «СПАДЩИНА ЮНЕСКО ЯК СКАРБ ЛЮДСТВА»

Наприкінці лютого 2022 року в Університеті «КРОК» мала офіційно відкритися просвітницька туристична експозиція «Спадщина ЮНЕСКО як скарб людства», яку ми створювали п’ять років. Але трагічні події на території України цьому завадили…

Це вдалося зробити тільки після деокупації Київської області. Спочатку був створений відеосюжет, а офіційне відкриття в режимі онлайн відбулося на Круглому столі 7 червня 2022 року. Радість була безмежною!!!


Спадщина ЮНЕСКО! Кращі здобутки світової цивілізації, душа культур і народів світу, які захоплюють, вражають, надихають!!! Кожна людина щось про це знає або чула. Але, як показує досвід, знання поверхові і є необхідність більш широкої та глибокої популяризації задля збереження найкращого, що створила людська цивілізація, задля культури миру і безпечного співробітництва!

Просвітницька туристична експозиція «Спадщина ЮНЕСКО як скарб людства» відкрита з нагоди 30-річчя Університету «КРОК» і на сьогодні є відомою туристичною локацією, яка знаходиться на третьому поверсі нашого навчального закладу.

Туристична експозиція складається із чотирьох головних стендів. На першому – демонструється загальна інформація про спадщину ЮНЕСКО, про перипетії історії прийняття ключових документів, про різноманітність спадщини, її унікальність і різнобарвність.

Наступні два стенди демонструють саме ту спадщину ЮНЕСКО, яка найбільш дієво представлена у туризмі, користується популярністю або може бути використана у майбутньому для широкого загалу туристів: Всесвітня культурна і природна спадщина та Нематеріальна культурна спадщина.

Всесвітня культурна і природня спадщина ЮНЕСКО

Це найбільш відома спадщина ЮНЕСКО, яка регламентується відповідними конвенціями. На стендах представлені основні дані про прийняття конвенцій, керівні та консультативні органи, основні списки, критерії відбору, розкривається сутність понять.

Родзинкою є відбірка фотоілюстрацій, які демонструють широкий спектр об’єктів та елементів не тільки щодо типів розмаїття але і які представлені у різних країнах світу та частинах світу.

Нематеріальна культурна і природня спадщина ЮНЕСКО

Четвертий стенд – це Спадщина ЮНЕСКО України. Вміло підібрана інформація надає можливість зрозуміти, які конвенції щодо спадщини ратифіковані Україною, ознайомитися з усіма списками, до яких залучена наша держава, помилуватися унікальними фотоілюстраціями.

Спадщина ЮНЕСКО в Україні

Окремо представлена інформація про співпрацю Університету «КРОК» з Національним заповідником «Києво-Печерська лавра», з яким підписано договір про співпрацю з 2014 р., і який проводить величезну роботу по популяризації об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Окремими світлинами надано інформацію про роль Університету «КРОК» та кафедри туризму у популяризації спадщини ЮНЕСКО, про роботу зі студентами.

Родзинкою експозиції є те, що поринути в унікальний світ Спадщини ЮНЕСКО можна за допомогою QR-кодів: більш детально ознайомитись із інформацією, прослухати музику, продивитись відеофрагмети.


Відкриття туристичної експозиції відбулося 7 червня 2022 р. в Університеті «КРОК» на ІV науково-практичному Круглому столі «Практико-орієнтована підготовка фахівців з туризму як запорука відповідального бізнесу. Туризм: виклики й реалії в умовах війни». Першими екскурсоводами стали студенти спеціальності «Туризм» Матко Юлія, Нагайнікова Катерина, Орел Яна, Рогова Анастасія, Таран Вірсавія, які провели перші онлайн-екскурсії!

 
 

Просвітницька туристична експозиція – це приклад командної корпоративної співпраці спільноти Університету «КРОК», наших друзів, партнерів!

Кафедра туризму проводить безкоштовні просвітницькі екскурсії експозицією!

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати нашу туристичну просвітницьку експозицію «Спадщина ЮНЕСКО як скарб людства»!!!

Над проєктом працювали:

  •  Людмила Мелько – завідувач кафедри туризму, автор ідеї та розробник змісту туристичної експозиції;
  •  Наталія Титаренко – директор Департаменту реклами та зв’язків з громадськістю, автор унікального дизайну;
  •  Анатолій Гончаренко – виробництво стендів;
  • Учасники відеоанонсу відкриття експозиції: Наталія Наконечна – проректор з науково-педагогічної роботи (корпоративне управління), Людмила Сумбаєва – директор Фахового коледжу, Людмила Іщенко – начальник секретаріату Приймальної комісії;
  • Відеозйомка: Павло Марченко – персональний менеджер зі вступу, Наталія Титаренко;
  • Розробка відеоряду: Тетяна Далявська – головний менеджер інформаційних медіа, Валентин Янчарук – персональний менеджер зі вступу.

СКУЛЬПТУРА «СТУДЕНТИ»

Ця історія дивовижна...

На подвір’ї затишного куточка Університету «КРОК», що неподалік від метро «Берестейська», в оточенні замріяних берез, причаїлася чарівна скульптура «Студенти» ̶ один з найбільш романтичних пам’ятників Києва, його прикраса з 2007 р.

Фото скульптуры

Безжурно лежачи долілиць над розгорнутим конспектом-підручником, ведуть розмову, ймовірно про прийдешню сесію, студент та студентка. Він тримає у руці кульбабку, вона люб’язно дозволяє перепочити на своєму черевичку кудлатому горобцеві. Поряд безтурботно лежить сумочка та яблучко.

Бронзові закохані – покровителі молодого життя, успішного щасливого майбутнього!

 
 

Цікавинка від студентів! Існує прикмета, що задля успішного складання сесії варто лише доторкнутися до дивовижного конспекту або до бронзової пташечки!

Ця історія дивовижна...

На подвір’ї затишного куточка Університету «КРОК», що неподалік від метро «Берестейська», в оточенні замріяних берез, причаїлася чарівна скульптура «Студенти» ̶ один з найбільш романтичних пам’ятників Києва, його прикраса з 2007 р.

Дивовижність цієї історії полягає в тому, що прототипом до цієї скульптури стали молоді люди – реальні студенти нашого Університету далеких 90-х рр. Це Дмитро Ніколаєв та Олена Лепешина. Як склалася їхня подальша доля?.. До речі, пан Дмитро є викладачем Університету «КРОК».

Фотографія першокурсників, які так безтурботно відпочивають у внутрішньому дворику Університету, тривалий час була візитівкою «КРОКу» та надихнула автора пам’ятника на створення чудової скульптурної роботи, що дотепер є символом навчального закладу.

Фото студентів, які стали натхненням для скульптури
 
 

Дякувати за милий пластичний твір маємо талановитому киянину, відомому українському скульптору Володимирові Щуру ̶ члену Національної Спілки художників України. Його творчий доробок нараховує понад сотню робіт: паркові скульптури, портрети, фігури, меморіальні дошки та рельєфи; деякі з них стали справжньою окрасою нашого міста.

Серед них: пам’ятник легендарному архітекторові Владиславу Городецькому на території київського Пасажу, іронічно-кокетливий монумент Проні Прокопівні та Голохвастову на Андріївському узвозі, перший пам’ятник Олені Телізі у Києві на території парку Київської політехніки, пам’ятник улюбленому актору Леоніду Бикову на мальовничих київських кручах та ін. Майстра гідно вважають одним з найкращих портретистів України.

Скульптура «Студенти» – це гімн молодості, щасливого життя! Він привабливий у будь-яку пору року, у будь-який час, тому і користується популярністю у студентів, гостей, навіть весільних пар…

Тож запрошуємо до «КРОКу»!

Над матеріалом працювали:
Юлія Черниш, студентка 2 курсу спеціальності «Культурологія»,
студенти 2 курсу спеціальності «Туризм і рекреація»:
Альбіна Лапенко, Альона Острянська, Юрій Єрмаков

Наукові публікації кафедри туризму

 

ПРОЄКТ «Туристичні локації КРОКу»

Кожна спільнота має свої родзинки, які привертають увагу своєю оригінальністю та унікальністю, і можуть бути цікавими для широкого кола відвідувачів та туристів.

В Університеті «КРОК» теж є такі привабливі куточки, якими захоплюється не тільки наша кроківська родина, але й багато друзів, колег, партнерів, і якими ми хочемо поділитися.

Одним із таких досить відомих об’єктів на теренах Києва поціновувачами оригінальних скульптур, є пам’ятник «Студенти». Ідея його популяризації належить Сергію Лаптєву – президенту Університету «КРОК». Це і не дивно, бо пам’ятник має свою оригінальну історію і виконаний відомим скульптором, улюбленцем киян, – Володимиром Щуром.

Туристична локація скульптура 'Студенти'

Так виник проєкт «Туристичні локації КРОКу», ідея якого належить ректору Університету «КРОК» – Андрію Кучку.

Організаторами і реалізаторами проєкту є тріо: департамент зв’язків з громадськістю та реклами під головуванням Наталії Титаренко; кафедра туризму на чолі із Людмилою Мелько – завідувачем кафедри; кафедра міжнародних відносин та журналістики, якою опікується Неля Момот – завідувач кафедри.

Зрозуміло, що до реалізації задуму активно приєднується кроківська студентська родина, особливо студенти освітніх програм «Туризм», «Журналістика», «Культурологія».

Метою проєкту є

  •  популяризація туристичних локацій на території Університету «КРОК»
  •  знайомство із атрактивними об’єктами широкого кола відвідувачів
  •  сприяння розвитку туризму у м.Києві та в Україні

Другою оригінальною локацією, яка вже досить відома школам-партнерам Університету «КРОК, є туристична просвітницька експозиція «Спадщина ЮНЕСКО як скарб людства», створена з нагоди 30-річчя нашого Університету у 2022 році.

Наш проєкт розвивається…

Туристична локація: експозиція 'Спадщина UNESCO'

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати кроківські туристичні локації. За бажанням, можемо запропонувати екскурсію Університетом та туристичною експозицією.

За бажанням, можемо запропонувати екскурсію Університетом та туристичною експозицією.

Кафедра туризму

 
 

Безкрайні простори її Величності Природи, шедеври світового мистецтва, культурні традиції країн та народів світу і багато чого іншого – захопливого та незвичайного, що вабить романтикою, екзотикою або просто відпочинком… Одним словом – ТУРИЗМ!

Туризм – мабуть, одна з небагатьох сфер суспільного життя, з якою так чи інакше стикається кожна людина. Але любити подорожувати – одне, а бути фахівцем у туристичній галузі – зовсім інше.

Проте якщо ви готові вчитися професійно, якісно та максимально безпечно дарувати людям радість подорожі, зустріч із новим і незвичайним, вміти брати на себе відповідальність, постійно пізнавати світ та самовдосконалюватися, то ця професія саме для вас!

А допоможе втілити мрію кафедра туризму Університету «КРОК».

Кафедра туризму створена у 2012 році. Кафедра є випусковою і готує фахівців за спеціальністю 242 «Туризм і рекреація», галузь знань 24 «Сфера обслуговування» (кваліфікація: бакалавр з туризму).

Пізнання минулих часів і пізнання країн світу –
прикраса і їжа людських умів

Леонардо да Вінчі

Освітні програми

Кафедра туризму готує бакалаврів за спеціальністю 242 «Туризм і рекреація».

Ступінь бакалавра

 
 

Відомості про самооцінювання освітньої програми Туризм

Особливості підготовки фахівців за спеціальністю «Туризм і рекреація» в Університеті «КРОК»:

  • по-перше, в Університеті економіки та права «КРОК» при підготовці фахівців особлива увага приділяється формуванню знань та вмінь підприємницької діяльності, ведення власного бізнесу, набуттю інноваційної майстерності управління підприємством в умовах конкуренції, конструктивного врахування особливостей функціонування туристичної індустрії, що дозволяє також більш ґрунтовно зосередитись на питаннях безпеки, здатності адекватно та ефективно діяти у сфері туристичного бізнесу;
  • по-друге, одним із головних пріоритетів підготовки фахівців є практико-орієнтоване навчання, організація і проведення різноманітних практико-орієнтованих заходів, професійних студій, майстер-класів, круглих столів, із залученням фахівців-практиків, стейкхолдерів, партнерів;
  • по-третє, в Університеті економіки та права «КРОК» особливий пріоритет надається підготовці фахівців, які здатні ефективно діяти в умовах міжнародної конкуренції на ринку туристичних послуг, глибоко володіють країнознавчими знаннями, мають національну самосвідомість і здатні гідно представляти Україну на міжнародній арені, вільно володіючи іноземними мовами як інструментом професійної та міжкультурної комунікації;
  • по-четверте, в Університеті економіки та права «КРОК» провідна роль при підготовці фахівців відводиться формуванню креативного стилю аналітичного мислення, набуттю комунікаційних вмінь і навичок, використанню сучасних комп’ютерних та інформаційних технологій в туристичній індустрії, створенню та втіленню в життя власних дослідницьких проектів, побудові кар’єри;
  • по-п’яте, в Університеті економіки та права «КРОК» значні зусилля спрямовуються на підготовку фахівців, які володіють знаннями та навичками управління здоровим способом життя.

Наукова робота

Науково-дослідна робота кафедри спрямована у декількох напрямках:

Провідні викладачі

Основні дисципліни

» Історія України та українська культура » Інформаційні та цифрові технології » Економічна теорія та економічна історія » Іноземна мова (англійська) » Здоров’я людини (у т.ч. Безпека життєдіяльності, Основи охорони праці) » Філософія » Українська мова за професійним спрямуванням

» Країнознавство » Рекреаційні комплекси світу » Географія туризму » Туристичне країнознавство » Туристичне краєзнавство » Основи туризмознавства » Спеціалізований туризм » Організація туристичних подорожей » Організація екскурсійної діяльності » Організація анімаційної діяльності » Туроперейтинг » Організація готельного господарства » Організація ресторанного господарства » Правове регулювання туристичної діяльності » Маркетинг » Маркетинг у туризмі » Менеджмент » Менеджмент у туризмі » Бухгалтерський облік » Економіка підприємства » Економіка туристичного підприємства

Дисципліни вільного вибору студентів

» Іноземна мова за професійним спрямуванням » Друга іноземна мова » Психологія » Психологія ділового спілкування » Логіка » Правознавство » Історія світової культури » Корпоративна культура » Конфліктологія і теорія переговорів » Основи підприємництва » Політологія та ін.

» Спадщина ЮНЕСКО у туризмі » Туристичний брендинг » Географія культури » Етнічна кулінарія » Культурно-пізнавальний та етнотуризм » Діловий туризм » Зв’язки з громадськістю в туризмі » Архітектура, будівлі та обладнання готелів » Туристичний бізнес » Готельний бізнес » Організація та планування діяльності туристичних підприємств » Інноваційні технології в туризмі » Туристична логістика » Туристична безпека » Інформаційні системи і технології у туризмі » Основи наукових досліджень та ін.

Кабінет туризмознавства, лабораторія з інноваційних технологій у туризмі, лабораторія з готельної справи, лабораторія з ресторанного обслуговування

Іноді один день, проведений в інших місцях,
дає більше, ніж десять років життя вдома

Анатоль Франс

Проєктна діяльність

Кафедра туризму є активним організатором та співорганізатором освітніх, країнознавчих просвітницьких проектів Університету «КРОК».

У рамках спеціальності «Туризм» започаткована у 2014 році
«ШКОЛА ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ для майбутніх фахівців туристичної сфери»

  •  це родзинка туристичної освіти в Університеті «КРОК»
  •  це системна позааудиторна практико-орієнтована підготовка протягом усього періоду навчання
  •  це можливість розширити уявлення про професію
  •  це можливість оволодівати професійними вміннями та навичками

Мета програми:
формування професійної компетентності майбутніх фахівців сфери туризму шляхом позааудиторного практико-орієнтованого навчання.

«ШКОЛА ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ для майбутніх фахівців туристичної сфери»
 
 
 
 
 

Кафедра туризму є одним з головних організаторів потужного просвітницького проекту «Країнознавчий просвітницький фестиваль «Діалог культур», у співпраці з Департаментом довузівської підготовки.

Історія фестивального руху:

  •  16 березня 2015 року — фестиваль «Діалог культур: країни Америки, Австралія та Океанія»
  •  17 лютого 2014 року — фестиваль «Діалог культур: країни Азії»
  •  3 грудня 2012 року — фестиваль «Діалог культур: країни Європи»
  •  25 листопада 2011 року — фестиваль «Діалог культур: країни Латинської Америки»
  •  11 березня 2011 року — фестиваль «Діалог культур: країни Африки»
Країнознавчий просвітницький фестиваль «Діалог культур»
 
 

Кафедра туризму має тісні партнерські стосунки з посольствами та консульствами в Україні, туристичними підприємствами, громадськими організаціями.

Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

RSS
 
 

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

LinkedIn
 
Facebook
 
Instagram
 
Twitter
 
Flickr
 
Telegram
 
YouTube
 
TikTok