Засновано у вересні 2007 року
Інститут менеджменту безпеки перший серед вищих навчальних закладів в Україні, починаючі з 2007 року, розпочав здійснювати підготовку магістрів у галузі економічної безпеки за спеціальністю специфічних категорій 8.18010014 «Управління фінансово-економічною безпекою», кваліфікації 2414.2 «Професіонал з фінансово-економічної безпеки».
За ініціативою та активної участі професорсько-викладацького складу Інституту у перше в Україні був розроблений Галузевий стандарт вищої освіти України за спеціальністю специфічних категорій 8.18010014 «Управління фінансово-економічною безпекою», кваліфікації 2414.2 «Професіонал з фінансово-економічної безпеки», «Аналітик з питань фінансово-економічної безпеки».
С початку створення на Інститут були покладені наступні важливі для забезпечення економічної безпеки вітчизняних підприємств, організацій та установ завдання:
Для проведення навчальних занять в Інституті завжди залучалися відомі вчені та фахівці-практики в галузі економічної безпеки.
Серед випускників Інституту є керівники та провідні фахівці дирекцій, департаментів, управлінь, служб безпеки відомих корпорацій, компаній, банків. Власники підприємств, що надають послуги у сфері безпеки бізнесу (охоронна та детективна діяльність). А також держслужбовці та викладачі закладів вищої освіти.
З початком російської агресії проти України, в умовах правового режиму воєнного стану, на діяльність вітчизняних підприємств, організацій та установ постійно впливає багато несприятливих факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. І як наслідок виникають системні загрози їх стабільної роботі, економічної безпеки та існуванню.
В цих умовах антикризове управління забезпечує попередження кризових явищ, вихід з кризи, стабілізацію і створення умов для сталого розвитку підприємств, організацій та установ.
Основними завданнями Інституту у даний час є:
Враховуючі потреби національної економіки у фахівцях з антикризового управління економіки починаючи з 2025 року в Інституті на кафедрі управління фінансово-економічною безпекою, вперше в Україні, почалася підготовка магістрів за освітньою програмою «Управління антикризовою діяльністю», другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань D Бізнес, адміністрування та право, спеціальність D3 «Менеджмент».
Метою освітньої програми «Управління антикризовою діяльністю» е підготовка компетентних професіоналів у галузі менеджменту та адміністрування й розвиток навичок в області корпоративного та функціонального менеджменту за рахунок більш глибокого розуміння завдань різних рівнів, видів та процесів управління сучасних організацій.
Для проведення навчальних занять в Інституті залучаються відомі вчені та фахівці в галузі антикризового управління та економічної безпеки. Студентам усіх форм навчання надаються в електронному та паперовому вигляді навчальні матеріали (підручники, посібники, монографії, конспекти лекцій) і в разі необхідності проводяться додаткові консультації та встановлюється індивідуальний графік навчання.
Працевлаштування магістрів зі спеціальності «Менеджмент», освітньої програми «Управління антикризовою діяльністю» здійснюється на підприємствах та організаціях різних організаційно-правових форм з правом обіймати первинні посади згідно класифікатора професій України ДК 003-2010:
Випускники Інституту, бажанням, можуть продовжити своє навчання в аспірантурі Університету «КРОК» з метою підготовки та захисту дисертації на здобуття ступені доктора філософії за спеціальністю D3 - Менеджмент.
Поряд із навчанням за магістерською програмою в Навчально-науковому інституті менеджменту безпеки організуються тренінги, круглі столи, конференції. Наукову роботу в галузі антикризового управління ведуть як студенти так і викладачі кафедри управління фінансово-економічною безпекою.
Особлива увага в Інституті приділяється курсам підвищення кваліфікації.