Королівство Норвегія

Норвегія – найпівнічніша країна Європи. Слово «Норвегія» в перекладі означає «шлях на північ». 1/3 країни лежить на північ від Північного полярного кола, де сонце з травня по липень майже не заходить за обрій. У середині зими на крайній півночі майже всю добу триває полярна ніч, а на півдні світловий день продовжується всього кілька годин. Королівство Норвегія – держава в західній частині Скандинавського півострова, що межує зі Швецією, Фінляндією та Російською Федерацією.

Королівство Норвегія

Норвегія – член Європейської асоціації вільної торгівлі, а також СОТ, МБРР, МВФ, МФКК, НАТО, ОБСЄ, ООН, РЄ та інших.

Столиця Норвегії – Осло (605 тис. жителів у 2011 р.). Найбільші міста – Берґен (235 тис. осіб), Трондхейм (152 тис. осіб), Ставангер (114 тис. осіб), Крістіансанн (74 тис. осіб). Державний устрій  – конституційна монархія.  Площа  385 186 км². Населення (2013 р.) – 5 млн. Густота – 13,1/км². ВВП (2011 р.) – $265 911 млрд (на душу населення – $97 254).

Королівство Норвегія

Норвегія поділяється на 19 фюльке (fylke – область), у тому числі місто Осло, прирівняне до фюльке, які об'єднуються в 5 основних неофіційних регіонів: Естланн, Сьорланд, Вестланд, Треннелаг, Нур-Норге.

Королівство Норвегія

Nord-Norge

Нур-Норге – північний економічний район Норвегії, розташований більшою частиною на північ від Північного полярного кола. На шельфовій зоні знаходяться найбагатші у Північній півкулі рибні ресурси. Кількість населення всього Північного району не перевищує кількості населення Осло. Має 3 фюльке у своєму складі: Нурланд, Трумс, Фіннмарк.

Королівство Норвегія

Nordland

Нурланд – один з норвезьких фюльке. Розташований у північній частині Нур-Норге. Адміністративний центр – місто Буде з населенням 46 тис. осіб. Тут знаходиться кінцева станція норвезької залізниці. У місті є аеропорт, музей авіації та єдиний у Норвегії клуб із захисту орлів. Почесним членом клубу є сам король Гаральд V.

Через велику віддаленість від густонаселених частин Європи фюльке є одним із найменш забруднених районів континенту. На заході омивається водами Норвезького моря. Берегова лінія фюльке дуже порізана, з великою кількістю фіордів, найбільшими з яких є Біндалсфіорд, Вефснфіорд, Ранфіорд, Салтіфіорд-Ськелстадфіорд, Фолда, Тюсфіорд, Офотфіорд (найдовший) та Андфіорд.

Королівство Норвегія

Віддалений арктичний острів Ян-Маєн входить до складу фюльке Нурланд з 1995 року. У південній частині району розташований архіпелаг Вегаейн, включений у список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Провідними галузями промисловості є вилов риби та глибоководна розвідка нафти. Нурланд відомий ловом тріски і розведення на рибних фермах лосося.

Universitetet i Nordland

Universitetet i Nordland

Університет в Нурланді – це найновіший університет в Норвегії, що був відкритий 1 січня 2011 року. Він має один з найсучасніших та компактних кампусів в країні. На момент відкриття загальна кількість студентів становила 5800 осіб, співробітників – 600.

Важливим напрямом діяльності UiN є інтернаціоналізація: мобільність студентів та співробітників, розробка та участь у багатьох міжнародних проектах, розвиток мережі партнерських навчальних закладів по всьому світу.

Universitetet i Nordland
Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

Ми в Соціальних Мережах. Слідуйте за нами.