Професія HR-менеджер | «ПРОФ Fest 2013» — Університет «КРОК»

Професія «HR-менеджер»

Калачева Марія

Калачева Марія

Начальник відділу адміністративного управління та соціальних гарантій
ТОВ «АШАН Україна Гіпермаркет»

Стисла професійна біографія:

Освіта – Київський національний лінгвістичний університет, французька та англійська мови (1997 рік). Працювала викладачем французької мови у вузах. Після отримання другої вищої освіти з управління ризиками у Франції (Університет Пуатьє) стажувалася у французькій Торговій палаті у відділі навчання. Повернулася до України у 2004 році. Була HR-менеджером пісенного конкурсу «Євробачення-2005», займалася підвищенням кваліфікації співробітників Першого національного каналу. З 2006 року працює в компанії «АШАН Україна». Упродовж двох років займалася підбором персоналу. З 2008 року працює начальником відділу адміністративного управління та соціальних гарантій.

Хто такий HR-менеджер?

HR-менеджер має переважно такі обов’язки, як підбір персоналу, інтеграція, навчання, оцінка персоналу.

Він повинен бути обізнаним в кадровому діловодстві.

HR-менеджер повинен вміти виділити ключові компетенції для тієї чи іншої посади, аналізувати ринок спеціалістів та їхніх винагороджень, сформувати систему мотивації праці та розробити бюджет оплати праці.

Нерідко він відповідає за внутрішні комунікації та поширення корпоративної культури.

Назвіть плюси та мінуси професії HR-менеджера

Серед плюсів можна назвати те, що робота різнопланова, цікава. Такого спеціаліста дуже поважають, цінують, його праця достатньо добре оплачується.

Якщо говорити про мінуси, то такому співробітнику доводиться повідомляти людям, що вони не пройшли співбесіду, випробувальний термін, на них накладено догану чи їх звільнено.

У яких установах може працювати HR-менеджер?

У будь яких установах незалежно від сфери діяльності.

Якими особистими якостями, на Вашу думку, повинен володіти HR-менеджер?

Відповідальний, орієнтований на результат, комунікабельний, енергійний, позитивний, відкритий до інших людей, толерантний.

Скажіть, на яку заробітну плату слід розраховувати людині, яка обрала для себе професію HR-менеджера?

Залежно від того, що саме входить до його обов’язків – він займається тільки кадровим діловодством чи ще й підбором персоналу, навчанням та оцінкою, а також має значення, чи є в нього люди в підпорядкуванні.

Опишіть трьома реченнями Ваш робочий день

Це дуже важко зробити. Дні залежать від проектів, які є актуальними на сьогодні. Те, що роблю кожного дня – це листування електронною поштою, спілкування з підлеглими, колегами чи партнерами.

Чи можете ви розвінчати декілька найпоширеніших міфів про професію
HR-менеджера?

  • HR-менеджер не заробляє грошей для компанії. Насправді кваліфіковано побудована система управління персоналом забезпечує продуктивність праці, оптимізує затрати, чим впливає на розвиток компанії.
  • HR-сфера – не те місце, де можна отримати гідну заробітну плату. Професія непогано пережила кризу, звільнень не було. Заробітну плату підняли в переважній більшості компаній.
  • Неможливо стати HR-менеджером, якщо раніше в тебе була інша професія. Це цілком реально. Найчастіше «постачають» своїх співробітників до HR адміністративні відділи, відділи з роботи з клієнтами. Практично всі колишні співробітники цих відділів стверджують, що їх попередній досвід дав їм змогу добре адаптуватися в новій сфері.
Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

RSS
 
 

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

LinkedIn
 
Facebook
 
Instagram
 
Twitter
 
Flickr
 
Telegram
 
YouTube
 
TikTok