Освітня програма «Екстремальна та кризова психологія» | бакалавр — Університет «КРОК»

Вступники на спеціальність «Психологія» можуть обрати освітню програму «Екстремальна та кризова психологія»

Освітня програма – це конкретизація фаху й набуття більш вузьких знань у рамках професії. На бакалавраті освітня програма в межах спеціальності починається з третього курсу, коли з’являються відмінності в переліку вибіркових дисциплін. До цього часу студент має можливість змінити освітню програму за попереднім узгодженням із завідувачем кафедри без академічної різниці.

Екстремальна та кризова психологія – відносно нова галузь психологічної науки і практики, яка набуває особливого значення в умовах нестабільних, надзвичайних кризових ситуацій та психотравмуючих впливів, що їх переживає сучасне українське суспільство. Питання безпеки життєдіяльності, охорони та збереження психічного здоров’я є традиційними для психології, однак сьогодні особливо гостро актуалізуються проблеми надання психологічної допомоги в ситуаціях воєнних конфліктів, терористичних дій, миротворчих операцій тощо.

Основними завданнями екстремальної та кризової психології є:

Ключові професійні компетентності

Знання та вміння, яких набувають студенти в процесі навчання:

Основні дисципліни

» Основи біології та генетики людини » Анатомія та еволюція нервової системи » Антропологія та психофізіологія » Зоопсихологія та порівняльна психологія » Загальна психологія » Практикум із загальної психології » Вікова та педагогічна психологія » Психологія спілкування » Основи наукових досліджень » Психодіагностика » Психологія управління » Юридична психологія » Клінічна та патопсихологія » Основи психотерапії » Диференціальна психологія » Сучасна практична психологія » Психологія особистості » Експериментальна психологія » Соціальна психологія » Статистика та математичні методи в психології » Екзистенційна психологія » Психологія праці » Основи екологічної психології » Гендерна психологія

Додаткова інформація

Практика

У процесі навчання студенти спеціальності «Психологія» проходять дві практики: навчально-ознайомчу на І курсі та виробничу на IV курсі. Практика відбувається в закладах, де є посада психолога – у приватних та державних організаціях, психологічних центрах, соціальних кризових центрах, закладах охорони здоров’я та Збройних сил України, науково-дослідних інститутах, департаментах роботи з персоналом, ДСНС (Державній службі України з надзвичайних ситуацій).

Працевлаштування

Бакалаври з психології можуть обіймати такі посади: психолог у закладах освіти, на підприємстві, в органах державної влади та управління; психолог-консультант; фахівець із найму робочої сили; менеджер з персоналу; помічник керівника виробничого підрозділу; інспектор із соціальної допомоги; фахівець з вирішення конфліктів (побутова сфера); лаборант (науково-дослідна робота).

Завдяки освітній програмі випускники, окрім вищеназваних посад, можуть також працювати: психолог в службі психологічного забезпечення ДСНС (Державна служба України з надзвичайних ситуацій); психолог в соціально-психологічних кризових реабілітаційних центрах, психолог в закладах охорони здоров’я.

Що думають про освітню програму наші випускники

 
 

Продовження навчання

Випускники з дипломом бакалавра можуть продовжити навчання для здобуття ступеня магістра, а в подальшому – доктора філософії.