Кафедра землевпорядкування та кадастру

підпорядковується Інституту управління природними ресурсами
створена одночасно з відкриттям Інституту в 1998 році

Завідувач
Шапоренко Ольга Іванівна
доктор наук з державного
управління, професор

Адреса Інституту:
вул. Тютюнника, 11-А
м. Коломия
Івано-Франківська обл., 78200


Телефон:
(+38 03433) 7-07-18

Ми працюємо для Вас
Пн. – пт.: 9:00 – 18:00
Сб.: 9:00 – 16:00
Без обідньої перерви
Нд.: вихідний

Кафедра є профільною з підготовки та випуску бакалаврів та спеціалістів за спеціальністю «Геодезія та землеустрій».

У різні часи кафедрою завідували:

 • д. т. н., проф., академік Перович Лев Миколайович;
 • д. с.-г. н., проф., академік Волощук Мирослав Дмитрович;
 • д. с.-г. н., проф., академік Панас Ростислав Миколайович;
 • к. т. н., проф., Тартачинський Роман Максимович;
 • к. с.-г. н., ст. наук. співроб. Фокшей Микола Миколайович;
 • к. с.-г. н., доц. Багрійчук Дмитро Васильович;
 • д. с.-г. н., проф., академік Шувар Іван Антонович;
 • к. е. н., доц. Лопатинський Михайло Васильович

З 2015 року кафедрою керує доктор наук з державного управління, професор Ольга Іванівна Шапоренко.

Кафедра має лабораторії з геодезії, цифрової фотограмметрії з відповідним матеріально-технічним комплексом, електронними геодезичними приладами, фотограмметричну станцію «Дельта», що дозволяє проводити на сучасному рівні практичні та лабораторні заняття з використанням комп’ютерної техніки.

У 1998 році в Інституті розпочато підготовку бакалаврів та спеціалістів за напрямом 0709 «Геодезія, картографія та землевпорядкування» зі спеціальності «Землевпорядкування і кадастр», а у 2002 році було отримано ліцензію на підготовку фахівців за спеціальністю «Геоінформаційні системи та технології».

Перший випуск бакалаврів було здійснено у 2002 році, спеціалістів – у 2003-му. З того часу кафедра підготувала понад 1000 фахівців.

У 2003–2005 роках спеціальності «Землевпорядкування та кадастр», «Геоінформаційні системи та технології» було акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» і «спеціаліст» та Інститут за III рівнем.

На даний час кафедра забезпечує підготовку бакалаврів та спеціаліствів за спеціальністю «Геодезія та землеустрій» галузі знань «Архітектура та будівництво».

На бакалавраті існує 3 спеціалізації для майбутніх фахівців з геодезії та землеустрою:

 • оцінка землі та нерухомого майна
 • геоінформаційні системи та технології
 • управління територіями

Випускники мають змогу працювати у відділах та управліннях Держгеокадастру в районах та областях; бюро технічної інвентаризації; відділах архітектури та містобудування; на підприємствах з оцінки землі та нерухомості; у відділах Фонду держмайна, обласних та районних відділах юстиції; сільських, селищних, міських та районних радах; держадміністраціях та їхніх підрозділах; податковій службі.

Викладацький склад кафедри сформований з геодезистів, вчених-агрономів, ґрунтознавців, землевпорядників, провідних фахівців виробництва. До складу кафедри входять: Соколова Оксана Григорівна, Тарасюк Василь Михайлович, Бойчук Ярослав Дмитрович, Максименко Галина Амброзіївна, Ілюк Василь Дмитрович, Гереджук Іван Іванович, Федорак Василь Іванович, Вишиванюк Олексій Григорович, Тефледжук Ольга Юріївна, Максимчук Тетяна Михайлівна.

Викладачі кафедри читають такі дисципліни:
» Аналіз і моделювання в ГІС » Вимірювання спеціальних геодезичних мереж » Вища геодезія » Геодезія » Геологія і геоморфологія » ГІС в кадастрових системах » ГІС і бази даних » Ґрунтознавство » Державний земельний кадастр » Держконтроль використання земель » Електронні геодезичні прилади » Забруднення земель » Законодавче забезпечення кадастру нерухомості » Земельне право » Земельні та майнові відносини » Землевпорядне проектування » Землевпорядні вишукування » Землеустрій » Інвентаризація земель » Іпотечне кредитування » Кадастр природних ресурсів » Картографія » Математична обробка геодезичних вимірів » Моніторинг та охорона земель » Організація і управління виробництвом » Основи екології » Основи містобудівного кадастру та права » Основи природокористування » Оцінка нерухомості » Планування та забудова поселень » Рекультивація земель » Ринок землі і нерухомості » Супутникова геодезія та сферична астрономія » Топографічне та землевпорядне креслення » Топографія » Управління земельними ресурсами » Фотограмметрія та дистанційне зондування

Науково-дослідна робота здійснюється відповідно до потреб державної програми розвитку земельних відносин в Україні. У даний час викладачі кафедри працюють над науковою темою «Розробка системи управління землекористуванням на затоплюваних територіях (на прикладі басейну ріки Прут)» (державний реєстраційний номер 0112U002569). За результатами наукових досліджень передбачено публікацію статей, науково-методичних рекомендацій.

Під керівництвом ст. викл. Соколової О.Г. проводиться науково-дослідна робота в студентському науковому гуртку кафедри. Результати досліджень висвітлюються на науково-практичних конференціях. Студенти беруть активну участь у всеукраїнських студентських олімпіадах зі спеціальності «Землевпорядкування та кадастр».

Належна увага приділяється практичній підготовці спеціалістів. З цією метою навичок практичної діяльності студенти набувають під час проходження навчальних та виробничих практик в управліннях (відділах) Держземагентства, місцевих радах, організаціях землевпорядного профілю.

У 2013 році авторський колектив (Трускавецький Р.С. – проф., д. с.-г. н., чл.-кор. НААНУ; Вишиванюк О.Г. – доц., к. і. н.; Федорак В.І. – доц., к. е. н.; Лопатинський М.В. – доц., к. е. н.; Фокшей М.М. – доц., к. с.-г. н.; Ріпецький Є.Й. – доц., к. т. н.; Соколова О.Г., Тарасюк В.М., Бойчук Я.Д., Максименко Г.А., Гереджук І.І. – старші викладачі кафедри землевпорядкування, кадастру та ГІСТ) видав колективну монографію «Стратегія збалансованого землекористування на Прикарпатті».

У 2014–2015 навчальному році за участю викладачів кафедри було реалізовано проект «Україна – Норвегія» для слухачів програми з підвищення кваліфікації за спеціальністю «Фінансово-економічна безпека в сфері землевпорядкування та кадастру».

Викладачі кафедри постійно покращують рівень професійної підготовки – підвищують кваліфікацію у вищих навчальних закладах, обласних головних управліннях земельних ресурсів і ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

Ми в Соціальних Мережах. Слідуйте за нами.
Ви тут: Про КРОК » Підрозділи » Навчальні » Кафедра землевпорядкування та кадастру