Музей гетьманства очима студентів спеціальності «Туризм» — Університет «КРОК»

Музей гетьманства очима студентів спеціальності «Туризм»

13 листопада 2017 Новини та події

30 жовтня 2017 року група студентів 3 курсу спеціальності «Туризм» разом із викладачем кафедри туризму Міхо Оленою Іванівною відвідали надзвичайно цікавий Музей гетьманства.

Музей гетьманства – це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного типу, де висвітлена історія та представлені експонати часів козацько-гетьманської доби.

Музей знаходиться у будинку кінця ХVІІ ст. з надбудовами ХІХ ст., який є пам’яткою архітектури і відомий у Києві як «Будинок Мазепи». Існує думка, що цей будинок у 1763 році відвідував останній кошовий отаман Запорізької Січі Петро Калнишевський. У 1811 році споруда постраждала від пожежі і була перебудована.

Фонди музею нараховують 9000 музейних експонатів, які як знайдені співробітниками музею, так і даровані прихильниками з України та з-за кордону.

Екскурсовод розповіла нам захоплюючі історії життя та діяльності Івана Мазепи, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Павла Скоропадського, яким присвячені окремі зали музею.

У музеї також зберігаються приватні архіви Павла Скоропадського, останнього гетьмана України; особисті речі українських державних діячів (нагороди та посмертна маска С. Петлюри, нагороди і речі вояків армії УНР); книги, листівки, зразки грошей УНР; рідкісні історичні мапи українських земель та ін.

Ми із захопленням слухали екскурсовода і були вражені почутим і побаченим.

При вході до музею є надпис, який нам запав у душу:

Утікай від яничарства – хамства,

Від навал непроханих гостей

До світлиці рідного Гетьманства –

Це найкращий в Києві музей (В. Ясиновський)

Дякуємо Міхо Олені Іванівні за організацію екскурсії та співробітникам музею за гарний прийом і професійну екскурсію!

Войтенко Марія,

студентка 3 курсу спеціальності «Туризм»

Пропонуємо переглянути фотозвіт

Туризм: Музей гетьманства /30.10.2017

Університет «КРОК» на Flickr.com – зручні фотозвіти для Вас!

Оновлено: Вівторок, 13 листопада 2018 18:26

Ви тут: Вища освіта » Новини та події » Музей гетьманства очима студентів спеціальності «Туризм»