Правники-науковці обговорили сучасні проблеми українського конституціоналізму — Університет «КРОК»

Правники-науковці обговорили сучасні проблеми українського конституціоналізму

29 червня 2016 Новини та події

17 червня в Університеті «КРОК» відбувся Міжнародний круглий стіл «Ідея людиноцентризму в сучасному конституціоналізмі», приурочений до 20-ї річниці прийняття Конституції України.

У заході взяв участь президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників» (УАП), член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор В.В. Костицький; проректор, декан юридичного факультету Університету «КРОК», кандидат юридичних наук, професор В.К. Гіжевський; Герой України, заслужений юрист України, завідувач кафедри державно-правових дисциплін Університету «КРОК», доктор юридичних наук, професор А.Й. Француз; проректор з науково-педагогічної роботи (корпоративне управління) Університету «КРОК», відмінник освіти України, кандидат психологічних наук Н.В. Наконечна; викладачі Університету «КРОК», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Міжрегіональної академії управління персоналом, представники громадських правничих організацій, аспіранти Університету «КРОК». Учасниками круглого столу за багаторічною традицією були й науковці Університету фінансів і адміністрації у Варшаві (Польща), з яким Університет «КРОК» плідно співпрацює.

Відкриваючи науковий захід, декан юридичного факультету Університету «КРОК»  В.К. Гіжевський привітав учасників круглого столу від імені Вченої ради і засновників Університету, побажав плідної роботи і цікавих творчих дискусій. Володимир Казімірович зазначив, що у  переддень Дня Конституції обговорити проблеми забезпечення прав людини на тлі реформування Основного Закону і сучасних політико-правових процесів у державі є закономірним завданням правників-науковців.

Президент УАП В.В. Костицький, учасник творення української Конституції 1996 року, пригадав кілька епізодів із засідання Венеціанської комісії, яка дала 20 років тому і позитивні, і негативні оцінки документу: з одного боку, він був схвалений як видатне досягнення політично-правової думки, з іншого – пролунали зауваження, що в Конституції України закладено незбалансовану модель розподілу влади, що прирікало українське суспільство на серйозні проблеми. Життя підтвердило такі побоювання. В.В. Костицький побажав учасникам круглого столу провести ефективний науково-інтелектуальний мозковий штурм.

Завідувач кафедри державно-правових дисциплін Університету «КРОК» А.Й. Француз торкнувся сторінок історії становлення української правової держави, зауваживши, що міцні  засади державності і прав людини в Україні століттями потуралися, винищувалися разом із народом, і на сьогодні ми маємо безсилля права і справедливості. Він закликав присутніх науковців до плідної роботи, оскільки тема круглого столу актуальна і надзвичайно важлива.

Із науковими доповідями виступили доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України В.В. Костицький – «Теолого-соціологічний вимір історико-культурної цінності права і розвиток сучасного конституціоналізму», голова Київської організації «Асоціація українських правників», доцент кафедри права Київського національного лінгвістичного університету, кандидат юридичних наук, доцент Н.А. Сердюк – «Глобальні тенденції і проблеми розвитку освіти сучасної України», професор кафедри історії та теорії держави і права Міжрегіональної академії управління персоналом, доктор наук у галузі політології, професор МКА, кандидат філософських наук, доцент Ф.М. Медвідь – «Політико-правові засади формування національних цінностей в Україні».

У науковій дискусії, що відбулася після перерви, взяли участь: керівник ЮФ L&A Group, член Київської організації «Асоціація українських правників» Г.І. Вангородська (тема «Проблеми забезпечення принципу рівності всіх учасників судового процесу при здійсненні правосуддя в Україні»), кандидат юридичних наук, доцент кафедри державно-правових дисциплін Університету «КРОК» В.С. Лук’янець (тема «Проблема дотримання положень Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод 1950 року у світлі практики ЄСПЛ щодо України»), аспірант Університету «КРОК» М.В. Вайнагій (тема «Судова реформа та забезпечення права людини на справедливий суд»), інші учасники круглого столу. Довкола зазначених тем точилася гостра принципова дискусія, яка показала, що проблеми дотримання прав людини і проведення реформи судочинства в Україні потребують оперативного вирішення, причому не тільки в політичному, а й у суто фаховому контексті.

Пропонуємо переглянути фотозвіт

Міжнародний круглий стіл / 17.06.2016

Університет «КРОК» на Flickr.com – зручні фотозвіти для Вас!

Оновлено: Понеділок, 20 травня 2019 17:52

Ви тут: Вища освіта » Новини та події » Правники-науковці обговорили сучасні проблеми українського конституціоналізму