«Діалог культур» відзначив перший ювілей — Університет «КРОК»

«Діалог культур» відзначив перший ювілей

30 березня 2015 Новини та події

16 березня 2015 року в Університеті «КРОК» відбувся п’ятий країнознавчий просвітницький фестиваль «Діалог культур: країни Америки, Австралія та Океанія». Фестиваль проходив за сприяння Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді».

Історія фестивального руху розпочалась у 2011 році, коли виникла ідея для шкіл – партнерів Університету «КРОК», Асоційованих шкіл ЮНЕСКО, студентів запровадити унікальний просвітницький проект з метою вивчення культурологічних особливостей країн та народів світу.

Кожного навчального року на розгляд пропонувався певний макрорегіон: «Діалог культур: країни Африки» (11 березня 2011 року), «Діалог культур: країни Латинської Америки» (25 листопада 2011 року), «Діалог культур: країни Європи» (3 грудня 2012 року), «Діалог культур: країни Азії» (17 лютого 2014 року).

За цей час учасниками проекту стали понад тисячу осіб із сімдесяти навчальних закладів Києва та України, гостями проекту – близько 100 іноземних громадян.

16 навчальних закладів, шкіл – партнерів Університету «КРОК», взяли участь в усіх п’яти фестивалях: гімназія «Оболонь», Фінансовий ліцей, Вишгородська районна гімназія «Інтелект», СЗШ № 11, Печерська гімназія № 75, СШ № 85, СЗШ № 126, СЗШ № 163, СШ № 165, СЗШ № 175, НВК № 176, СЗШ № 213, СЗШ № 263, гімназія міжнародних відносин № 323, Київський ліцей бізнесу, Коледж економіки, права та інформаційних технологій Університету «КРОК».

Особливістю цього проекту є те, що секційні засідання організовують і проводять студенти Університету «КРОК», насамперед факультету міжнародних відносин. До організації всіх п’яти фестивалів було залучено більш ніж 500 волонтерів, найбільш активними з яких є студенти Коледжу економіки, права та інформаційних технологій, а в цьому році і студенти 1 курсу Університету за напрямом підготовки «Туризм».

Серед почесних гостей фестивалю у 2015 році – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Куба в Україні пан Ернесто Антоніо Сенті Даріас, радник Посольства Республіки Куба в Україні пан Оскар Сантана Леон, ініціатори створення та засновники музеїв М.М. Миклухо-Маклая в Україні пані Надія Петрівна та пан Олександр Іванович Міклухо-Маклай, Вертегел Андрій Григорович – президент громадської організації «Київський слов’янський університет», Серебрій Василь Степанович – головний редактор газети «Краєзнавство. Географія. Туризм», Негрій Тетяна Дмитрівна – автор і ведуча програми українського телебачення «Народний календар», заслужена артистка України, Череп Микола Миколайович – голова Петрушівського осередку сільського зеленого туризму на Чернігівщині «Соколиний хутір».

Зустрічав учасників народний художній колектив – джаз-бенд «Крок» Центру дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Києва. Фестиваль розпочався із урочистої концертно-презентаційної частини, де слово надавалось почесним гостям фестивалю та його організаторам. Глядачі поринули у святкову атмосферу: пристрасне аргентинське танго, запальне кантрі, енергійні джайв та самба, палкі українські пісні. Саме з такими номерами на сцені виступали учні шкіл-партнерів та студенти Університету «КРОК».

На фестивалі працювало 7 секційних засідань, де учасники із 40 навчальних закладів Києва та України за культурологічною тематикою презентували країни світу.

Родзинкою фестивалю стали творчі студії:

• «Микола Миклухо-Маклай: вчений, мандрівник, дослідник» (проводили Надія Петрівна Міклухо-Маклай, Олександр Іванович Міклухо-Маклай, Зінаїда Олександрівна Курлова, завідувач відділенням наук про Землю Київської Малої академії наук учнівської молоді).
  • «Поль Гоген і Таїті» (координатор – Ірина Василівна Лисенко-Ткачук, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, мистецтвознавець-експерт).

Дякуємо за підтримку в організації та проведенні фестивалю «Діалог культур» школам – партнерам Університету «КРОК», Асоційованим школам ЮНЕСКО, студентам, представникам посольств, партнерам, гостям, співробітникам підрозділів Університету і Коледжу економіки, права та інформаційних технологій.

Проект такого рівня – це яскравий приклад командної роботи в нашому Університеті, корпоративності закладу, оскільки реалізувати його можна тільки спільними зусиллями.

Оновлено: П'ятниця, 03 квітня 2015 12:44

Ви тут: Вища освіта » Новини та події » «Діалог культур» відзначив перший ювілей